KONST / Litografier / Färglitografi 12837165
nr 1283 7165
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 271/285. -83. Motivet: 29x50 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:51:35
19/10 21:31:48
21/10 18:35:30
21 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson